অসম চৰকাৰে ১ম পৰ্যায়ত ৭৭১৬ গৰাকী শিক্ষকলৈ মিউচুৱেল ট্ৰেন্সফাৰ অৰ্ডাৰ জাৰি কৰিলে

by Dhrubajyoti Haloi
WhatsApp Channel Follow Now
Telegram Channel Join Now
YouTube Channel Subscribe

Mutual Transfer Orders Issued To 7,716 Teachers In 1st Phase: Ranoj Pegu

অসম চৰকাৰে ১ম পৰ্যায়ত ৭৭১৬ গৰাকী শিক্ষকলৈ মিউচুৱেল ট্ৰেন্সফাৰ অৰ্ডাৰ জাৰি কৰিলে: অসমৰ শিক্ষামন্ত্রী ৰনোজ পেগুৱে মঙলবাৰে কয় যে ৰাজ্য চৰকাৰৰ শিক্ষক বদলি প’র্টেলৰ জৰিয়তে প্রথম পর্যায়ত ৭৭১৬ গৰাকী শিক্ষকক মিউচুৱেল বদলিৰ আদেশ জাৰি কৰা হৈছে৷ মাত্ৰ দুদিনৰ ভিতৰতে কাৰ্যকৰী কৰা এই নিৰ্দেশৰ প্ৰথম পৰ্যায়ৰ কথা ৰাজ্যৰ শিক্ষামন্ত্ৰীয়ে আৰু উল্লেখ কৰে। টুইটাৰলৈ লৈ পেগুৱে জনাইছে যে ৰাজ্যখনৰ ৭৭১৬ গৰাকী শিক্ষকক hrmsassam.in প’ৰ্টেলৰ জৰিয়তে জাৰি কৰা হৈছে। মাত্ৰ দুদিনৰ ভিতৰতে কাৰ্যকৰী কৰা এই আদেশৰ প্ৰথম পৰ্যায় আছিল বুলি ৰাজ্যৰ শিক্ষামন্ত্ৰীয়ে আৰু উল্লেখ কৰে।

Read More: Assam Govt Issues Mutual Transfer Order to 7,716 Teachers in 1st Phase

পেগুৱে লগতে কয় যে বুধবাৰৰ পৰা দ্বিতীয় পৰ্যায় আৰম্ভ হ’ব।

Assam Direct Recruitment Guide Book PDF

Assamese Medium: Click Here

English Medium: Click Here

অসমৰ শিক্ষা বিভাগে ইতিমধ্যে মিউচুৱেল ট্ৰেন্সফাৰৰ বাবে অনলাইন আবেদন টেট আৰু অনলাইন শিক্ষক বদলিৰ আবেদন ২০২১ জিলাভিত্তিক পৰীক্ষা কৰিছিল। জিলাভিত্তিক পৰীক্ষণৰ পিছত অনলাইন মিউচুৱেল ট্ৰেন্সফাৰ TTMS Portal, SSA Assam & Education Dept, Assam ত আপলোড কৰা হৈছে।

তেওঁ কয়, ‘আমাৰ প’ৰ্টেল লেহেমীয়া হোৱাৰ অভিযোগ বিগত সময়ছোৱাত আহিছে, যিটো নহয়। আমি পূৰ্বে ঘোষণা কৰিছিলোঁ যে বদলিৰ নিৰ্দেশৰ পূৰ্বে শিক্ষক নিযুক্তি প্ৰক্ৰিয়া হ’ব। ইয়াৰ উপৰিও নিযুক্তি প্ৰক্ৰিয়াৰ সৈতে জড়িত হ’ব পৰা কোনো ধৰণৰ মামলাৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ পুনৰ শিক্ষকৰ যোগ্যতা পৰীক্ষা (টিইটি) অনুষ্ঠিত কৰিবলগীয়া হৈছিল।’-মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে কয়।

পাৰস্পৰিক শিক্ষক বদলিৰ উদ্দেশ্য হৈছে দুৰ্নীতি হ্ৰাস কৰা আৰু ডিজিটাইজেচনৰ জৰিয়তে প্ৰক্ৰিয়াটো ত্বৰান্বিত কৰা।

উল্লেখযোগ্য যে এই নতুন ডিজিটেল প্ৰক্ৰিয়াত আকাংক্ষিত শিক্ষকসকলে বিভাগটোৰ কোনো কাৰ্যালয়লৈ নোযোৱাকৈ অফিচিয়েল প’ৰ্টেলত আবেদনৰ ৰূপত বদলিৰ অনুৰোধ দাখিল কৰিব পাৰিব।

ইতিমধ্যে অসমৰ ৰাজ্যিক শিক্ষা বিভাগে মিউচুৱেল ট্ৰেন্সফাৰ টেট আৰু অনলাইন শিক্ষক বদলিৰ আবেদন (২০২১)ৰ বাবে অনলাইন আবেদন জিলাভিত্তিক পৰীক্ষা কৰিছিল। ইয়াৰ পিছতে অনলাইন মিউচুৱেল ট্ৰেন্সফাৰ তালিকাসমূহ শিক্ষক বদলি ব্যৱস্থাপনা ব্যৱস্থাৰ পৰ্টেলত আপলোড কৰা হৈছে।

 

WhatsApp Channel Follow Now
Telegram Channel Join Now
YouTube Channel Subscribe

Related Posts

Leave a Comment

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.