Home » Arunodoi Asoni Assam | Arunodoi Asoni Online Apply | Assam Orunudoi Scheme | গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ | মুখ্যমন্ত্ৰীৰ

Arunodoi Asoni Assam | Arunodoi Asoni Online Apply | Assam Orunudoi Scheme | গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ | মুখ্যমন্ত্ৰীৰ

by Dhrubajyoti Haloi
WhatsApp Channel Follow Now
Telegram Channel Join Now
YouTube Channel Subscribe

Assam Orundoi Scheme 2022: Assam Health Minister Shri Himanta Biswa Sarma launched the Assam Orundoi Scheme on 12 August 2020. This scheme came into effect on 17th August 2020 and the government started the selection process of beneficiaries by 2nd October 2020 and then started the process of disbursement of money.

অসম অৰুণদয় আঁচনি ২০২২: অসমৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা ডাঙৰীয়াই যোৱা ১২ আগষ্ট ২০২০ তাৰিখে অসম অৰুণদয় আঁচনিৰ শুভাৰম্ভ কৰে। এই আঁচনিখন ১৭ আগষ্ট ২০২০ তাৰিখে কাৰ্যকৰী হোৱাত, আৰু চৰকাৰে ২০২০ চনৰ ২ অক্টোবৰৰ ভিতৰত হিতাধিকাৰী বাছনি প্ৰক্ৰিয়া আৰম্ভ কৰে আৰু তাৰ পিছত ধন বিতৰণ প্ৰক্ৰিয়া আৰম্ভ কৰে।

২৮০০ কোটিৰ বাজেট অনুসৰি বছৰি দুলাখতকৈও কম আয়ৰ দৰিদ্ৰ পৰিয়ালক পোহপাল দিবলৈ অসম চৰকাৰে বিতৰণ কৰা প্ৰায় সোতৰ লাখ পৰিয়ালে প্ৰতিমাহে ৮৩০ INR লাভ কৰে ৷ চৰকাৰে এই Substantial Income Support কৰে। বিশেষকৈ কম আয়ৰ পৰিয়ালৰ অন্তৰ্গত ঘৰুৱা মহিলাসকলক সহায় কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰা।

Assam Direct Recruitment Guide Book PDF

Assamese Medium: Click Here

English Medium: Click Here

এই লেখাটোত আপুনি অসম অৰুণোদয় আঁচনিৰ সবিশেষ, ইয়াৰ পৰিসৰ, আৰু আবেদন পত্ৰ কেনেকৈ পূৰণ কৰিব? যোগ্যতাৰ মাপকাঠী কি কি? আৰু আবেদনকাৰীৰ Selection প্ৰক্ৰিয়া, আপুনি লেখাটোৰ তলৰ অফিচিয়েল লিংকসমূহো পাব পাৰে।

আঁচনিৰ নাম  অৰুণোদয়  বা অৰুণোদয় বা অসম অৰুণোদয় আঁচনি
দ্বাৰা আৰম্ভ কৰা হৈছে শ্ৰীযুত. হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা (অসমৰ স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী)
উদ্দেশ্য দৰিদ্ৰ পৰিয়াল মহিলাসকলক পোহপাল দিবলৈ
হিতাধিকাৰী নিৰ্বাচন —-
কাৰ্যকৰী কৰা হৈছে —–
দ্বাৰা আয়োজিত অসম চৰকাৰ
দৰ্খাস্ত অফলাইন
পৰিমাণ ——
বাজেট কৰা ধনৰাশি ——
হিতাধিকাৰী ঘৰুৱা পৰিয়াল ১৭ লাখ পৰিয়াল
Read Also:
Assam HS Scooty Percentage 2024: Eligibility for Pragyan Bharati Scooty Scheme 2025 for Girls and Boys

অনুগ্ৰহ কৰি ভিডিঅ’টো ভালদৰে চাব

অনুগ্ৰহ কৰি ভিডিঅ’টো ভালদৰে চাব

Arunodoi asoni assam | Arunodoi asoni Online Apply | Assam Orunudoi scheme 2022. new update oronodoi

Tages:
1.Orunodoi scheme application from
2.How to apply orunodoi asoni in assam
3.Orunodoi scheme apply online
4.Orunodoi Scheme Assam
5.Orunodoi scheme assam 2022
6.How to apply orunodoi scheme step by step in assam
7.Orunodoi scheme assam apply
8.Orunodoi asoini apply
9.Arunodoi asoni assam
10.Orunodoi asoni 2022
11.Orunodoi scheme assam apply online
12.Orunodoi scheme application From
13.Opply from arunodoi scheme 2022 in assam
14.Orunudoi scheme application From fillup in assam
15.Arunodoi scheme application From
16.Arunodoi asoni in assam
17.Arunudoi Scheme First Instalment
18.Arunudoi asoni 6th installment date

অনুগ্ৰহ কৰি ভিডিঅ’টো ভালদৰে চাব

অসম অৰুণোদয় যোজনাৰ বাবে যোগ্যতা

এই বৃত্তি এন এফ এছ এত পঞ্জীয়নভুক্ত হওক বা নহওক দৰিদ্ৰ পৰিয়ালৰ অন্তৰ্গত ৰাজ্যিক মহিলা প্ৰাৰ্থীৰ বাবে চলোৱা হয়। যদি তেওঁলোকৰ পৰিয়ালৰ আয় নিৰ্দেশনা অনুসৰি হয় তেন্তে তেওঁলোকে বৃত্তিৰ প্ৰ-পত্ৰ পূৰণ কৰিব পাৰে। এই বৃত্তিটো কম আয়ৰ পৰিয়ালসমূহক আৰ্থিকভাৱে সহায় কৰিবলৈ চলি থাকে। প্ৰাৰ্থীসকলে এইবোৰৰ মূল মাপকাঠীসমূহ ফিট কৰিব লাগিব, যিবোৰ তলত দিয়া ধৰণৰ:

  • অধিসূচনা অনুসৰি বৰ্তমান অসমত বসবাস কৰা প্ৰাৰ্থীৰ বাসস্থান অসমৰ হ’ব লাগিব ।
  • পৰিয়ালৰ আয় বছৰি দুলাখতকৈ কম হ’ব লাগে ।
  • প্ৰাৰ্থীৰ নাম বেংক একাউণ্টৰ ৰেকৰ্ডৰ সৈতে মিলিব লাগিব, যদি নহয় তেন্তে আবেদনকাৰীক তেওঁলোকৰ নামেৰে বেংক একাউণ্টৰ প্ৰয়োজন হ’ব লাগিব।
  • এই বৃত্তি ১৫০০ হিতাধিকাৰীক দিব লাগিব , যাৰ পৰা বিধৱা, বিবাহ বিচ্ছেদ, অবিবাহিত, বিচ্ছিন্ন, বিশেষভাৱে সক্ষম মহিলা আৰু দৰিদ্ৰ পৰিয়ালৰ প্ৰাৰ্থীয়ে অগ্ৰাধিকাৰ লাভ কৰে।
  • আবেদনকাৰীয়ে এবছৰৰ বাবে সুবিধা ল’ব পাৰিব।

যিসকল প্ৰাৰ্থী এই আঁচনিৰ বাবে যোগ্য নহয়

  • যদিহে আবেদনকাৰীয়ে ফ্ৰীজ, ৪ চকীয়া বাহন, ট্ৰেক্টৰ, এয়াৰ কণ্ডিচনাৰ, যান্ত্ৰিক নাও, বা ৱাশ্বিং মেচিনৰ ঋণী এই আঁচনিৰ বাবে যোগ্য নহয়।
  • যদি কোনো পৰিয়ালত কোনোবা চিকিৎসক, উকীল, CA, Registered government contractor, বা architect হয় তেন্তে এই আঁচনিৰ বাবেও যোগ্য নহয়।
  • যদি পৰিয়ালত কোনো মহিলা সদস্য নাথাকে তেন্তে তেওঁলোক এই আঁচনিৰ বাবে যোগ্য নহয়।
  • সংসদ বা কোনো বিধানসভাৰ বৰ্তমান বা পূৰ্বৰ সদস্য বা পঞ্চায়তীৰাজ প্ৰতিষ্ঠান বা নগৰীয়া স্থানীয় সংস্থাৰ সদস্য বৰ্তমানৰ সদস্য এই আঁচনিৰ পৰা বাদ দিয়া হয়।
Read Also:
Assam HS Scooty Percentage 2024: Eligibility for Pragyan Bharati Scooty Scheme 2025 for Girls and Boys

অসম অৰুণোদয় আঁচনিৰ আবেদন পদ্ধতি

আবেদন পত্ৰ অফলাইনত উপলব্ধ, প্ৰাৰ্থীয়ে অফিচিয়েল চাইটৰ পৰা ডাউনলোড কৰিব পাৰিব। পঞ্জীয়ন প্ৰ-পত্ৰত প্ৰাৰ্থীসকলে প্ৰয়োজনীয় সকলো তথ্য ব্লক লেটাৰ (বৃহৎ আখৰ)ৰে পূৰণ কৰিব লাগিব।

স্তৰ ১ : আপুনি প্ৰয়োজনীয় আবেদন নম্বৰ আৰু আপোনাৰ জিলাৰ বিৱৰণ পূৰণ কৰি পদ্ধতি আৰম্ভ কৰিব লাগিব।

Step 2 : আপুনি আপোনাৰ ULB নাম, গ্ৰাম পঞ্চায়তৰ নাম, গাঁৱৰ নাম, আৰু Locality ঠিকনা পূৰণ কৰিব লাগিব।

অসম_আবেদন

Step 3 : এতিয়া আপোনাৰ মূল সবিশেষ পূৰণ কৰক- Candidate নাম এটা মধ্যমীয়া নাম আৰু শেষ নামেৰে, লগতে House number টো Locality ৰ সৈতে Pin code আৰু contact number ৰে পূৰণ কৰক।

৪ৰ্থ স্তৰ : সম্পৰ্কৰ অৱস্থাৰ সৈতে আপোনাৰ পৰিয়ালৰ প্ৰয়োজনীয় বিৱৰণ পূৰণ কৰক আৰু লগতে নিৰ্দেশনা অনুসৰি নথি-পত্ৰ সংলগ্ন কৰক।

অসম অৰুণোদয় আঁচনি

৫ম স্তৰ : এই পদক্ষেপত প্ৰাৰ্থীসকলেবেংকৰ আই এফ এছ চি ক’ডৰ সৈতে তেওঁলোকৰ বেংক একাউণ্টৰ বিৱৰণ আৰু পৰিয়ালৰ প্ৰকৃত আয়ৰ বিৱৰণৰ সৈতে একাউণ্টৰ বিৱৰণ পূৰণ কৰিব লাগিব।

৬ নং স্তৰ : প্ৰয়োজনীয় সকলো সহায়ক নথিপত্ৰ যেনে বেংকৰ পাছবুকৰ প্ৰথম পৃষ্ঠা, বাসস্থান, আয়ৰ বিৱৰণ প্ৰমাণপত্ৰ, আৰু অন্যান্য আনুষংগিক নথিপত্ৰ সংলগ্ন কৰক।

অসম অৰুণোদয় আঁচনি

৭ম স্তৰ: তাৰ পিছত ঘোষণাপত্ৰত স্বাক্ষৰ কৰক, যে দাখিল কৰা সকলো বিৱৰণ সত্য আৰু আপোনাৰ জ্ঞাতসাৰে আৰু চৰকাৰী নিৰ্দেশনা অনুসৰি।

আবেদন প্ৰপত্ৰত সংলগ্ন কৰিবলৈ নথিপত্ৰ

  • অসমৰ বাসস্থান
  • পৰিয়ালৰ আয়ৰ প্ৰমাণ পত্ৰ
  • প্ৰাৰ্থীৰ আইডি প্ৰমাণ
  • ঠিকনাৰ প্ৰমাণ
  • দৰিদ্ৰ সীমাৰেখাৰ তলত (বিপিএল কাৰ্ড)

অসম অৰুণোদয় আঁচনি ৰূপায়ণ

আয়ুক্ত আৰু সচিব, আৰু বিত্ত বিভাগৰ তত্বাৱধানত ৰূপায়িত ৰাজ্যিক পৰ্যায়ৰ আঁচনিখন হৈছে অৰুনোদয় আঁচনি। উপাযুক্তৰ প্ৰত্যক্ষ তত্বাৱধানত আঁচনিৰ কৌশল কাৰ্যকৰী কৰা হৈছিল। সমগ্ৰ আঁচনিখন অসম চৰকাৰৰ বিত্ত বিভাগৰ অধীনত ৰূপায়ণ কৰা হৈছিল।

Read Also:
Assam ADRE 2.0 Exam Date 2024: Exam Pattern and Syllabus

জিলা পৰ্যায়ৰ নিৰীক্ষণত তলত দিয়া সদস্যজনে আঁচনিখনৰ অগ্ৰগতি নিৰীক্ষণ কৰে:

উপ আয়ুক্ত (অধ্যক্ষ) জিলা উন্নয়ন আয়ুক্ত (সদস্য- সম্পাদক)
এডিচি উন্নয়ন (সদস্য) সকলো জিলা বিধায়ক (সদস্য)
জিলা পৰিছাদ (সদস্য) ৰাজ্য চৰকাৰৰ পৰা মনোনীত হ’বলগীয়া ৩ জন সদস্যক

অসম অৰুণোদয় আঁচনি ৰূপায়ণ প্ৰক্ৰিয়া

চৰকাৰে এই আঁচনি অৰুণোদয় ৰূপায়ণ কৰে যিয়ে আত্মনিৰ্ভৰশীলতা, আত্মনিয়ন্ত্ৰণ, আৰু আত্মবিশ্বাসৰ প্ৰতীক যিয়ে অসমক পুনৰুত্থানৰ পথত আগুৱাই লৈ যায়। অৰুনোডয় আঁচনিৰ ৰূপায়ণ প্ৰক্ৰিয়াত এটা ক্ৰমিক প্ৰক্ৰিয়া সন্নিবিষ্ট কৰা হয় যিটো আৰম্ভণিৰ পৰা আৰম্ভ হয় আৰু শেষত ধন হস্তান্তৰ আৰু বাৰ্ষিক শুধৰণিৰ সৈতে শেষ হয়। ২০২০ চনৰ ২ অক্টোবৰত আনুষ্ঠানিকভাৱে মুকলি কৰা হয় অৰুনোদয় আঁচনি ৷

এজন ঘৰুৱা হিতাধিকাৰীৰ নিৰ্বাচন

হিতাধিকাৰীৰ বাছনি নিৰ্দেশনা অনুসৰি কৰিব পাৰিব। গ্ৰাহকৰ প্ৰাৰম্ভিক বাছনি যোগ্যতাৰ মাপকাঠী অনুসৰি গাঁও পৰিষদ উন্নয়ন সমিতি (ভিচিডিচি)/ গাঁও পঞ্চায়ত(জিপি)/ নগৰীয়া স্থানীয় সংস্থা(ইউএলবি)ৰ দ্বাৰা কৰিব পাৰিব।

এল এ চি স্তৰ

এল এ চি ৱাইজ-মাপকাঠী অনুসৰি সচিব সদস্যই প্ৰস্তুত কৰা নিৰ্বাচিত প্ৰাৰ্থীৰ পৰীক্ষা তালিকা, চেকলিষ্টৰ তথ্য ভিচিডিচি/ ইউএলবি/ জিপিয়ে দিছিল আৰু ডিএলএমচিয়ে (জিলা পৰ্যায়ৰ নিৰীক্ষণ সমিতি) সেই তালিকাখনক অগ্ৰাধিকাৰত ৰাখিছিল।

জিলা পৰ্যায়ৰ নিৰীক্ষণ সমিতিৰ দ্বাৰা অগ্ৰাধিকাৰ

ডিএলএমচিয়ে আঁচনিৰ নিৰ্দেশনা অনুসৰি গ্ৰহণকাৰী প্ৰাৰ্থীৰ তালিকা চূড়ান্ত কৰে । আৰু DLM য়েও প্ৰাৰ্থীসকলক অগ্ৰাধিকাৰ দিয়ে, যাৰ তালিকা ULB/GP/ VCDC য়ে দিয়ে । তাৰ পিছত তালিকাভুক্ত প্ৰাৰ্থীসকলে পৰিশিষ্ট খ অনুসৰি বিশদ আবেদন প্ৰ-পত্ৰ পূৰণ কৰিব পাৰিব।

বিতং আবেদন প্ৰ-পত্ৰ

ডি এল এম চি ৰ দ্বাৰা নিৰ্বাচনৰ পিছত আবেদনকাৰীয়ে পৰিশিষ্ট খ অনুসৰি বিশদ আবেদন প্ৰ-পত্ৰ পূৰণ কৰিব লাগিব আৰু আবেদনখন অনুমোদিত প্ৰাৰ্থীয়ে পূৰণ কৰিব লাগিব। আপুনি বিশদ আবেদন প্ৰ-পত্ৰ আৰু প্ৰমাণিত শপতনামাত আপোনাৰ বেংকৰ সবিশেষ পূৰণ কৰিব লাগিব আৰু ইয়াত পৰামৰ্শ দিয়া প্ৰাৰ্থীৰ স্বাক্ষৰ থাকিব লাগে। তাৰ পিছত সকলো প্ৰক্ৰিয়া অৰুনোদয় সহায়ক (GP/ VCDC/ ULB) দ্বাৰা সহজ কৰি তোলা হয় । অসম চৰকাৰী ছাইটৰ অনলাইন পৰ্টেলত আপলোড কৰা চূড়ান্ত অনুমোদিত তালিকা ৷

Read Also:
Assam ADRE 2.0 Exam Date 2024: Exam Pattern and Syllabus

এজন হিতাধিকাৰীৰ বৈধতা

আবেদনকাৰীৰ নামৰ দৰে হিতাধিকাৰীৰ বিৱৰণ বেংক একাউণ্টৰ নামৰ সৈতে মিলাই দিব লাগে, আৰু অন্যান্য বিৱৰণ যেনে একাউণ্ট নম্বৰ, বেংকৰ শাখা, আৰু আই এফ এছ চি ক’ড, প্ৰাৰ্থীৰ আই ডি (আধাৰ কাৰ্ড, পেন কাৰ্ড) বৈধ কৰিব লাগে যিটোৱে লিংক কৰে বেংক একাউণ্টত সকলো বস্তু বিত্ত বিভাগে পৰীক্ষা কৰিব। এই বৈধকৰণ প্ৰক্ৰিয়াটো অসম চৰকাৰৰ বিত্ত বিভাগত উপস্থিত থকা প্ৰত্যক্ষ বেংক ট্ৰেন্সফাৰ (DBT)ৰ সহায়ত কৰিব পাৰি আৰু ৱেব পৰ্টেলৰ জৰিয়তে কৰিব পাৰি।

যদি আবেদনকাৰীয়ে দিয়া কোনো সবিশেষ ভুল হয় তেন্তে হিতাধিকাৰীৰ ভুল তথ্যৰ সমন্বয় আৰু শুধৰণি কৰাটো ইউ এল বিৰ কাৰ্যবাহী বিষয়া , জি পি সচিব বা ইউ এল বিৰ পৌৰ আয়ুক্তৰ দায়িত্ব ।

শুধৰণিৰ ক্ষেত্ৰত এছএমএছৰ জৰিয়তে আৰু সংশ্লিষ্ট কৰ্তৃপক্ষলৈও প্ৰেৰণ কৰা হ’ব- ইউএলবিৰ কাৰ্যবাহী বিষয়া, জিপি সচিব, বা ইউএলবিৰ পৌৰ আয়ুক্তলৈ।

হিতাধিকাৰীৰ বেংক একাউণ্টলৈ কেনেকৈ ধন স্থানান্তৰ কৰিব পাৰি?

অসমৰ বিত্ত বিভাগে আঁচনিৰ নিৰ্দেশনা অনুসৰি ডিবিটি ব্যৱহাৰ কৰি ধনৰ পৰিমাণ হস্তান্তৰ কৰে ৷ আবেদনকাৰীৰ বেংক একাউণ্টৰ বৈধকৰণ আৰু গাইডলাইন অনুসৰি সকলো নথি-পত্ৰ, এই সকলো নথি-পত্ৰ পিএফএমএছৰ জৰিয়তেও পৰীক্ষা কৰিব পাৰিব। সিদ্ধান্ত লোৱা ধনৰাশি হিতাধিকাৰী একাউণ্টত এটা বিশেষ সময়সীমাত দিয়া হ’ব, যিটো অসম চৰকাৰৰ বিত্ত বিভাগে নিৰ্ধাৰণ কৰে, সেই বিশেষ সময়সীমাত সেই ধনৰাশি কেৱল হিতাধিকাৰী একাউণ্টলৈহে স্থানান্তৰ কৰা হ’ব।

এই আঁচনিৰ বাবে অসম চৰকাৰৰ নিৰ্দেশনা অনুসৰি আবেদনকাৰীৰ নিজা বেংক একাউণ্ট থাকিব লাগিব, ধনৰাশি আনৰ বেংক একাউণ্টলৈ ট্ৰেন্সফাৰ নহ’ব, আৰু যদি বেংক একাউণ্ট উপলব্ধ নহয়, তেন্তে আবেদনকাৰীয়ে মুক্তিৰ পূৰ্বে ইয়াৰ বাবে আবেদন কৰিব লাগে অনুমোদিত প্ৰাৰ্থীৰ তাৰিখ।

Read Also:
Assam HS Scooty Percentage 2024: Eligibility for Pragyan Bharati Scooty Scheme 2025 for Girls and Boys

হিতাধিকাৰী তালিকাৰ শুধৰণি

বিশেষ গোৱান সভা বা ইউ এল বিৰ সাধাৰণ সংস্থাই শুধৰণি কৰে (যদি আছে) বা প্ৰতিটো বিত্তীয় বৰ্ষৰ শেষত অনুমোদিত হিতাধিকাৰীৰ তালিকাত কোনো সংযোজন বা বৰ্জন থাকে। আৰু যদি কিবা পৰিৱৰ্তনৰ প্ৰয়োজন হয়, তেন্তে জিলা সমিতিয়ে গঠন কৰা সীমা অনুসৰি অনুৰোধটো ৰাখে। তাৰ পিছত দিয়া অনুৰোধসমূহ জিলা সমিতিৰ দ্বাৰা পৰীক্ষা কৰা হ’ব।

তথ্য ৰক্ষণাবেক্ষণ

হিতাধিকাৰীৰ তথ্য কেন্দ্ৰীয় ভিত্তিক পৰ্টেলত কোমল ফৰ্মেটৰ ৰূপত বিত্ত বিভাগে পৰিচালনা কৰিব আৰু সকলো সমৰ্থনকাৰী নথিপত্ৰ আৰু অভিলেখ ভৱিষ্যতৰ উল্লেখৰ বাবে উপ আয়ুক্তই ৰক্ষণাবেক্ষণ কৰিব। বিত্ত বিভাগে আবেদন প্ৰ-পত্ৰ গ্ৰহণ কৰা, হিতাধিকাৰীৰ তালিকাৰ অনুমোদন, খচৰা হিতাধিকাৰী একাউণ্টত আপলোড কৰা ইত্যাদিও চোৱাচিতা কৰে।

আঁচনিৰ নিয়ম

অসম চৰকাৰে জালিয়াতি আৰু যিকোনো ভুৱা নথি-পত্ৰ আঁতৰাবলৈ গাইডলাইন বনায় যাতে চৰকাৰী গাইডলাইন অনুসৰি সকলো নথি-পত্ৰ জমা দিব লাগে। আৰু আবেদনকাৰীয়ে যিকোনো নথি দাখিল কৰাৰ আগতে সকলো নিৰ্দেশনা মানি চলিব লাগে।

অসুবিধা আঁতৰোৱাৰ ক্ষমতা

বিত্ত বিভাগৰ সম্পূৰ্ণ কৰ্তৃত্ব আছে, আঁচনিখনৰ ব্যৱস্থাৰ পথত দেখা দিয়া যিকোনো বাধা দূৰ কৰিবলৈ। বিত্ত বিভাগে অত্যাৱশ্যকীয় ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিব, নিৰ্দেশনা অনুসৰি আৰু আঁচনিৰ নিৰ্দেশনা অনুসৰি।

প্ৰৱঞ্চনামূলক দাবীৰ ক্ষেত্ৰত আদায়

পৰীক্ষণ প্ৰক্ৰিয়াৰ যিকোনো পৰ্যায়ত দেখা যায় যে আবেদনকাৰীয়ে ভুৱা তথ্য দিছে আৰু তেওঁ আঁচনিৰ সুবিধা লোৱাৰ যোগ্য নহয়, তেনে ক্ষেত্ৰত প্ৰাৰ্থীয়ে সুতৰ সৈতে গোটেই ধন ঘূৰাই দিব লাগিব।

Official notification link Click Here
Official Site Link Click Here
Application form Click Here
WhatsApp Channel Follow Now
Telegram Channel Join Now
YouTube Channel Subscribe

You may also like

1 comment

Leave a Comment

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.