ৰাজ্যিক পৰ্যায়ৰ নিযুক্তি পৰীক্ষা সুচাৰুৰূপে পৰিচালনা কৰাৰ বাবে নিৰ্দেশ জাৰি কৰিলে অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ

by Dhrubajyoti Haloi
WhatsApp Channel Follow Now
Telegram Channel Join Now
YouTube Channel Subscribe
অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাবুধবাৰে ৰাজ্য চৰকাৰত তৃতীয় আৰু চতুৰ্থ শ্ৰেণীৰ পৰ্যায়ৰ পদত নিযুক্তিৰ বাবে পৰীক্ষাসমূহ সুচাৰুৰূপে পৰিচালনা কৰিবলৈ বিষয়াসকলক নিৰ্দেশ দিয়ে। তেওঁ লগতে নিৰ্দেশ দিয়ে যে এই প্ৰক্ৰিয়াৰ সময়ত কোনো ধৰণৰ অসৎ ব্যৱহাৰ বা অনিয়ম সংঘটিত হ’ব নালাগে বুলিও এক আনুষ্ঠানিক বিবৃতিত কোৱা হৈছে।
 
খালী হৈ থকা তৃতীয় আৰু চতুৰ্থ শ্ৰেণী পৰ্যায়ৰ পদ পূৰণৰ বাবে আগন্তুক পৰীক্ষা সন্দৰ্ভত ৰাজ্যিক পৰ্যায়ৰ নিযুক্তি আয়োগৰ এখন বৈঠকৰ অধ্যক্ষতা কৰি শৰ্মাই কয় যে ন্যায্য নিযুক্তি প্ৰক্ৰিয়াৰ জৰিয়তে নিৰ্বাচিত হোৱা মেধাৱী যুৱক-যুৱতীসকলে চৰকাৰী প্ৰশাসন চলোৱাৰ ধৰণত এক লক্ষণীয় পৰিৱৰ্তন আনিব ৰাজ্যখন।
তেওঁ আশা প্ৰকাশ কৰে যে কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ জৰিয়তে চাকৰি সুৰক্ষিত কৰা প্ৰাৰ্থীসকলে শ্ৰমৰ মৰ্যাদাৰ ধাৰণাটোৰ বিষয়ে ভালদৰে বুজি পাব আৰু অনৈতিক পদ্ধতিৰ পৰা বিৰ
ত থাকিব।
 
সমগ্ৰ নিযুক্তি প্ৰক্ৰিয়াটো সুচাৰুৰূপে চলাই নিয়াৰ বাবে মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে কেইবাটাও নিৰ্দেশনা জাৰি কৰে। লিখিত পৰীক্ষাৰ দিনা যাতে কোনো ধৰণৰ কু-অভ্যাস আৰু অনিয়ম সংঘটিত নহয় তাৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় সকলো ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিবলৈ উচ্চপদস্থ বিষয়াসকলক কয়।
 
মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালে গৃহ আৰু ৰাজনৈতিক বিভাগৰ উচ্চপদস্থ বিষয়াসকলক কোনো প্ৰাৰ্থীয়ে মোবাইল ফোন আদি নিষিদ্ধ সামগ্ৰী লৈ কোনো কেন্দ্ৰত প্ৰৱেশ কৰাটো কঠোৰভাৱে নিশ্চিত কৰিবলৈ কয়।
 
তেওঁ আৰক্ষী সঞ্চালক প্ৰধানক প্ৰতিখন জিলাতে আৰক্ষী অধীক্ষক পদবীৰ এজন বিষয়া নিয়োগ কৰিবলৈ কয়, যিজন জিলাখনৰ সকলো কেন্দ্ৰৰ সুৰক্ষাৰ সামগ্ৰিক দায়িত্বত থাকিব।
 
লগতে ৰাজ্যৰ প্ৰতিটো কেন্দ্ৰত এজন উপ-পৰিদৰ্শক ৰেংক বিষয়া নিয়োগ কৰিবলৈও ডিজিপিক কয় শৰ্মাই। তেওঁ সকলো বিষয়াকে নিযুক্তি প্ৰক্ৰিয়াৰ বিষয়ে উৰাবাতৰি প্ৰচাৰ কৰাৰ দৰে প্ৰথাৰ আশ্ৰয় লোৱাসকলৰ প্ৰতি শূন্য সহনশীলতা ৰাখিবলৈ কয়, অন্যান্যৰ লগতে।
 
চতুৰ্থ আৰু তৃতীয় শ্ৰেণীৰ পদত নিযুক্তিৰ বাবে লিখিত পৰীক্ষাসমূহ মাধ্যমিক শিক্ষা ব’ৰ্ড, ২০২০ৰ দ্বাৰা অনুষ্ঠিত হ’ব।অসম(ছেবা) ক্ৰমে ২১ আগষ্ট আৰু ২৮ আগষ্টত।
 
চতুৰ্থ শ্ৰেণীৰ পদৰ পৰীক্ষা ২৪ খন জিলাত অনুষ্ঠিত হোৱাৰ বিপৰীতে তৃতীয় শ্ৰেণীৰ পদৰ পৰীক্ষা ৰাজ্যৰ ২৫ খন জিলাত অনুষ্ঠিত হ’ব বুলি বিজ্ঞপ্তিটোত উল্লেখ কৰা হৈছে।

Assam CM Himanta Biswa Sarma issues directives for smooth conduct of state level recruitment exams

খালী হৈ থকা তৃতীয় আৰু চতুৰ্থ শ্ৰেণী পৰ্যায়ৰ পদ পূৰণৰ বাবে আগন্তুক পৰীক্ষা সন্দৰ্ভত ৰাজ্যিক পৰ্যায়ৰ নিযুক্তি আয়োগৰ এখন বৈঠকৰ অধ্যক্ষতা কৰি শৰ্মাই কয় যে ন্যায্য নিযুক্তি প্ৰক্ৰিয়াৰ জৰিয়তে নিৰ্বাচিত হোৱা মেধাৱী যুৱক-যুৱতীসকলে চৰকাৰী প্ৰশাসন চলোৱাৰ ধৰণত এক লক্ষণীয় পৰিৱৰ্তন আনিব ৰাজ্যখন।

তেওঁ আশা প্ৰকাশ কৰে যে কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ জৰিয়তে চাকৰি সুৰক্ষিত কৰা প্ৰাৰ্থীসকলে শ্ৰমৰ মৰ্যাদাৰ ধাৰণাটোৰ ওপৰত ভালদৰে বুজিব পাৰিব আৰু অনৈতিক প্ৰথাৰ পৰা বিৰত থাকিব।

Assam Direct Recruitment Guide Book PDF

Assamese Medium: Click Here

English Medium: Click Here

সমগ্ৰ নিযুক্তি প্ৰক্ৰিয়াটো সুচাৰুৰূপে চলাই নিয়াৰ বাবে মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে কেইবাটাও নিৰ্দেশনা জাৰি কৰে।

লিখিত পৰীক্ষাৰ দিনা যাতে কোনো ধৰণৰ কু-অভ্যাস আৰু অনিয়ম সংঘটিত নহয় তাৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় সকলো ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিবলৈ উচ্চপদস্থ বিষয়াসকলক কয়।

মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালে গৃহ আৰু ৰাজনৈতিক বিভাগৰ উচ্চপদস্থ বিষয়াসকলক কোনো প্ৰাৰ্থীয়ে মোবাইল ফোন আদি নিষিদ্ধ সামগ্ৰী লৈ কোনো কেন্দ্ৰত প্ৰৱেশ কৰাটো কঠোৰভাৱে নিশ্চিত কৰিবলৈ কয়।

তেওঁ আৰক্ষী সঞ্চালক প্ৰধানক প্ৰতিখন জিলাতে আৰক্ষী অধীক্ষক পদবীৰ এজন বিষয়া নিয়োগ কৰিবলৈ কয়, যিজন জিলাখনৰ সকলো কেন্দ্ৰৰ সুৰক্ষাৰ সামগ্ৰিক দায়িত্বত থাকিব।

লগতে ৰাজ্যৰ প্ৰতিটো কেন্দ্ৰত এজন উপ-পৰিদৰ্শক ৰেংক বিষয়া নিয়োগ কৰিবলৈও ডিজিপিক কয় শৰ্মাই।

তেওঁ সকলো বিষয়াকে নিযুক্তি প্ৰক্ৰিয়াৰ বিষয়ে উৰাবাতৰি প্ৰচাৰ কৰাৰ দৰে প্ৰথাৰ আশ্ৰয় লোৱাসকলৰ প্ৰতি শূন্য সহনশীলতা ৰাখিবলৈ কয়, অন্যান্যৰ লগতে।

চতুৰ্থ আৰু তৃতীয় শ্ৰেণীৰ পদত নিযুক্তিৰ বাবে লিখিত পৰীক্ষাসমূহ ক্ৰমে ২১ আগষ্ট আৰু ২৮ আগষ্টত অনুষ্ঠিত হ’ব মাধ্যমিক শিক্ষা ব’ৰ্ডে।

চতুৰ্থ শ্ৰেণীৰ পদৰ পৰীক্ষা ২৪ খন জিলাত অনুষ্ঠিত হোৱাৰ বিপৰীতে তৃতীয় শ্ৰেণীৰ পদৰ পৰীক্ষা ৰাজ্যৰ ২৫ খন জিলাত অনুষ্ঠিত হ’ব বুলি বিজ্ঞপ্তিটোত উল্লেখ কৰা হৈছে। পিটিআই এছ এছ জি আৰ জি আৰ জি

এই প্ৰতিবেদন পিটিআই বাতৰি সেৱাৰ পৰা স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে সৃষ্টি কৰা হৈছে। ইয়াৰ বিষয়বস্তুৰ বাবে AllJobAssamৰ কোনো দায়িত্ব নাই।

WhatsApp Channel Follow Now
Telegram Channel Join Now
YouTube Channel Subscribe

Related Posts

1 comment

Leave a Comment

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.