Home » Assam Govt Issues Mutual Transfer Order to 7,716 Teachers in 1st Phase

Assam Govt Issues Mutual Transfer Order to 7,716 Teachers in 1st Phase

by Dhrubajyoti Haloi
WhatsApp Channel Follow Now
Telegram Channel Join Now
YouTube Channel Subscribe

অসমৰ শিক্ষামন্ত্ৰী ৰনোজ পেগুৱে মঙলবাৰে উল্লেখ কৰে যে ৰাজ্য চৰকাৰৰ শিক্ষক বদলি প’ৰ্টেলৰ জৰিয়তে বহু শিক্ষকক মিউচুৱেল বদলিৰ নিৰ্দেশ জাৰি কৰা হৈছে।

টুইটাৰলৈ লৈ গৈ পেগুৱে জানিছিল যে ৰাজ্যখনৰ ভিতৰত ৭,৭১৬ জন শিক্ষকক  hrmsassam.in পৰ্টেলৰ জৰিয়তে জাৰি কৰা হৈছে ।

এইটো আছিল প্ৰথম পৰ্যায়ৰ আদেশ যিটো মাত্ৰ দুদিনৰ ভিতৰতে কাৰ্যকৰী কৰা হৈছিল, ৰাজ্যৰ শিক্ষামন্ত্ৰীয়ে অতিৰিক্তভাৱে কথা পাতিছিল।

Assam Direct Recruitment Guide Book PDF

Assamese Medium: Click Here

English Medium: Click Here

পেগুৱে লগতে কয় যে বুধবাৰৰ পৰা দ্বিতীয় খণ্ড আৰম্ভ হ’ব।

তেওঁ টুইট কৰি কয়, ‘আমি আমাৰ শিক্ষক বদলি পৰ্টেল hrmsassam.in)ৰ জৰিয়তে ৭৭১৬ গৰাকী শিক্ষকলৈ মিউচুৱেল ট্ৰেন্সফাৰ অৰ্ডাৰ জাৰি কৰিছো মাত্ৰ দুদিনৰ ভিতৰতে প্ৰথম পৰ্যায়ত। কাইলৈৰ পৰা আৰম্ভ হ’ব দ্বিতীয় পৰ্যায়। @হিমন্তবিশ্ব”

Read More: অসম চৰকাৰে ১ম পৰ্যায়ত ৭৭১৬ গৰাকী শিক্ষকলৈ মিউচুৱেল ট্ৰেন্সফাৰ অৰ্ডাৰ জাৰি কৰিলে

তেওঁ কয়, ‘আমাৰ প’ৰ্টেল লেহেমীয়া হোৱাৰ অভিযোগ বিগত সময়ছোৱাত আহিছে, যিটো নহয়। আমি পূৰ্বে ঘোষণা কৰিছিলোঁ যে বদলিৰ নিৰ্দেশৰ পূৰ্বে শিক্ষক নিযুক্তি প্ৰক্ৰিয়া হ’ব। ইয়াৰ উপৰিও নিযুক্তি প্ৰক্ৰিয়াৰ সৈতে জড়িত হ’ব পৰা কোনো ধৰণৰ মামলাৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ পুনৰ শিক্ষকৰ যোগ্যতা পৰীক্ষা (টিইটি) অনুষ্ঠিত কৰিবলগীয়া হৈছিল।’-মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে কয়।

পাৰস্পৰিক শিক্ষক বদলিৰ উদ্দেশ্য হৈছে দুৰ্নীতি হ্ৰাস কৰা আৰু ডিজিটাইজেচনৰ জৰিয়তে প্ৰক্ৰিয়াটো ত্বৰান্বিত কৰা।

উল্লেখযোগ্য যে এই নতুন ডিজিটেল প্ৰক্ৰিয়াত আকাংক্ষিত শিক্ষকসকলে বিভাগটোৰ কোনো কাৰ্যালয়লৈ নোযোৱাকৈ অফিচিয়েল প’ৰ্টেলত আবেদনৰ ৰূপত বদলিৰ অনুৰোধ দাখিল কৰিব পাৰিব।

ইতিমধ্যে অসমৰ ৰাজ্যিক শিক্ষা বিভাগে মিউচুৱেল ট্ৰেন্সফাৰ টেট আৰু অনলাইন শিক্ষক বদলিৰ আবেদন (২০২১)ৰ বাবে অনলাইন আবেদন জিলাভিত্তিক পৰীক্ষা কৰিছিল। ইয়াৰ পিছতে অনলাইন মিউচুৱেল ট্ৰেন্সফাৰ তালিকাসমূহ শিক্ষক বদলি ব্যৱস্থাপনা ব্যৱস্থাৰ পৰ্টেলত আপলোড কৰা হৈছে।

WhatsApp Channel Follow Now
Telegram Channel Join Now
YouTube Channel Subscribe

You may also like

Leave a Comment

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.