Home » আত্মৰক্ষাৰ নামত বন্দুকৰ মালিকৰ অনুজ্ঞাপত্ৰ লাভ কৰিলে ছলমান খানে, ‘ভাইজান’ই লাভ কৰিলে মৃত্যুৰ ভাবুকি

আত্মৰক্ষাৰ নামত বন্দুকৰ মালিকৰ অনুজ্ঞাপত্ৰ লাভ কৰিলে ছলমান খানে, ‘ভাইজান’ই লাভ কৰিলে মৃত্যুৰ ভাবুকি

by Dhrubajyoti Haloi
WhatsApp Channel Follow Now
Telegram Channel Join Now
YouTube Channel Subscribe

জুন মাহত ছলমান খান আৰু তেওঁৰ পিতৃ চেলিম খানে মৃত্যুৰ ভাবুকি লাভ কৰিছিল। যাৰ পিছত ছলমানে বন্দুকটো ৰাখিবলৈ আবেদন কৰিছিল। এতিয়া তেওঁ আত্মৰক্ষাৰ বাবে বন্দুক ৰখাৰ অনুজ্ঞাপত্ৰ পাইছে। এজন জ্যেষ্ঠ আৰক্ষী বিষয়াই এই কথা নিশ্চিত কৰিছে।

পূৰ্বেও বন্দুক ৰখাৰ অনুজ্ঞাপত্ৰৰ বাবে আবেদন কৰিছিল ছলমান খানে। এতিয়া তেওঁ আত্মৰক্ষাৰ বাবে বন্দুক ৰখাৰ অনুজ্ঞাপত্ৰ পাইছে। এজন জ্যেষ্ঠ আৰক্ষী বিষয়াই এই কথা নিশ্চিত কৰিছে। আপোনালোকক জনাওঁ যে দুমাহৰ আগতে ছলমানৰ পিতৃ চেলিম খানৰ হাতত চিঠি আহিছিল, য’ত তেওঁক আৰু ছলমানক হত্যা কৰাৰ ভাবুকি দিয়া হৈছিল। এ এন আইৰ মতে, মুম্বাই আৰক্ষীয়ে কৈছে যে ছলমান খানক অস্ত্ৰৰ অনুজ্ঞাপত্ৰ প্ৰদান কৰা হৈছে। তাৰ বাবে তেওঁ আবেদন কৰিছিল।

মুম্বাই আৰক্ষীয়ে জনোৱা মতে, শেহতীয়াকৈ তেওঁ এখন পত্ৰৰ জৰিয়তে ভাবুকি লাভ কৰিছিল, যাৰ বাবে তেওঁ আত্মৰক্ষাৰ বাবে অস্ত্ৰৰ অনুজ্ঞাপত্ৰ দাবী কৰিছিল। আই পি এছৰ এজন জ্যেষ্ঠ বিষয়াই শেহতীয়াকৈ মুম্বাইৰ আৰক্ষী আয়ুক্ত বিবেক ফানছালকৰক অস্ত্ৰ অনুজ্ঞাপত্ৰৰ আবেদন সন্দৰ্ভত সাক্ষাৎ কৰাৰ সময়ত অনুজ্ঞাপত্ৰ ছপা হোৱা বুলি নিশ্চিত কৰে।বিষয়াসকলে জনোৱা মতে, অনুজ্ঞাপত্ৰ লাভৰ পদ্ধতি অনুসৰি ফাইলটো পৰীক্ষণৰ বাবে উপ আৰক্ষী আয়ুক্তৰ (৯ নং জ’ন) কাৰ্যালয়লৈ প্ৰেৰণ কৰা হয়। ইয়াত অপৰাধমূলক অভিলেখও পৰীক্ষা কৰা হৈছিল। যেতিয়া নথি-পত্ৰ পৰীক্ষণ আৰু অপৰাধমূলক তদন্ত কৰা হৈছিল, তেতিয়া ভাবুকিৰ ভয়াৱহতা বিবেচনা কৰি আৰক্ষী মুখ্য কাৰ্যালয়ে ফাইলটোত অনুমোদন জনায়।

ছলমানৰ প্ৰতিনিধিয়ে ল’লে অনুজ্ঞাপত্ৰ

Assam Direct Recruitment Guide Book PDF

Assamese Medium: Click Here

English Medium: Click Here

ছলমান খানৰ প্ৰতিনিধিয়ে আৰক্ষী মুখ্য কাৰ্যালয়ত থকা বন্দুকৰ অনুজ্ঞাপত্ৰ শাখাৰ পৰা অনুজ্ঞাপত্ৰ লাভ কৰে। ২২ জুলাইত ছলমান খানে মুম্বাইৰ আৰক্ষী আয়ুক্ত বিবেক ফনছালকাৰৰ সন্মুখত হাজিৰ হয় আৰু প্ৰায় আধা ঘণ্টা ধৰি চলিছিল বৈঠক আৰু তাৰ পিছত অনুজ্ঞাপত্ৰ প্ৰদানৰ প্ৰক্ৰিয়া সম্পূৰ্ণ হয়। জুন মাহত ছলমান আৰু তেওঁৰ পিতৃ চেলিম খানৰ নিৰাপত্তা বৃদ্ধি কৰা হৈছিল।

Read More: Salman Khan got a license to own a gun in the name of self-defense, ‘Bhaijaan’ received death threats

৫ জুনত আহিছিল ভাবুকিমূলক পত্ৰ

আৰক্ষীৰ মতে, ৫ জুনত চেলিম খানে নিজৰ নিৰাপত্তাৰক্ষীৰ সৈতে বেণ্ডষ্টেণ্ড ৱাকত মৰ্নিং ৱাকলৈ গৈছিল। ৰাতিপুৱা ৭.৪০ বজাত তেওঁ জিৰণি ল’বলৈ বেঞ্চ এখনত বহিল, যেতিয়া তেওঁৰ নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে এখন চিঠি পাইছিল য’ত লিখা আছিল “মুছেৱালা জয়ছা কাৰ ডুংগা”। পঞ্জাৱৰ কণ্ঠশিল্পী সিদ্ধু মুছেৱালাক যোৱা ২৯ মে’ত মানছা গাঁৱত লৰেন্স বিষ্ণয় গেঙৰ সদস্যই গুলীয়াই হত্যা কৰিছিল।

 
WhatsApp Channel Follow Now
Telegram Channel Join Now
YouTube Channel Subscribe

You may also like

Leave a Comment

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.