Oil India Limited Recruitment 2023: আবেদন কৰক ৩৯ কাৰিকৰী খালী পদ

by Dhrubajyoti Haloi
WhatsApp Channel Follow Now
Telegram Channel Join Now
YouTube Channel Subscribe

Oil India Limited Recruitment 2023 Notification: Apply 39 Technical Vacancy:

অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেডৰ নিযুক্তি ২০২৩ জাননী: আবেদন কৰক ৩৯ কাৰিকৰী খালী পদ: অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেডে শেহতীয়াকৈ ফিল্ড মুখ্য কাৰ্যালয়, দুলীয়াজান, অসমৰ বাবে তাৎক্ষণিকভাৱে নিয়োজিত হোৱাৰ বাবে বিশুদ্ধভাৱে চুক্তিবদ্ধ ভিত্তিত ৩৯টা খালী কাৰিকৰী পদৰ নিযুক্তিৰ বিজ্ঞাপন প্ৰকাশ কৰিছে। আবেদন কৰিব বিচৰা আগ্ৰহী আৰু যোগ্য প্ৰাৰ্থীসকলে অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেড ৱাক-ইন-প্ৰেকটিকেল/স্কিল টেষ্ট সহ ব্যক্তিগত মূল্যায়ন(সমূহ) পূৰণ কৰিব পাৰিব। এই চাকৰিৰ বাবে আবেদন কৰাৰ পূৰ্বে আকাংক্ষীসকলক অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেডৰ শেহতীয়া চাকৰিৰ অধিসূচনা ২০২৩ সম্পূৰ্ণৰূপে চাবলৈ অনুৰোধ জনোৱা হৈছে। অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেডৰ চাকৰিৰ আবেদন ৱাক-ইন-প্ৰেকটিকেল মোডৰ দ্বাৰা সংগ্ৰহ কৰা হয়।

Oil India Limited Technical Recruitment 2023

The detailed information on Oil India Limited  latest job notification 2019 has been given below and this Oil India Limited recruitment comes under the Oil India Limited job. The job hunters are requested to read below the Oil India Limited Technical job selection process, eligibility, salary, age limit and applications fee in our AllJobAssam.com website. However, for more accurate information on this Oil India Limited job notification check the official notification which is given below at the end of the article and also check their official website https://www.oil-india.com.

অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেডৰ কাৰিকৰী নিযুক্তি ২০২৩

অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেডৰ   শেহতীয়া চাকৰিৰ অধিসূচনা ২০১৯ ৰ সবিশেষ তথ্য   তলত দিয়া হৈছে আৰু এই অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেডৰ নিযুক্তি অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেডৰ  চাকৰিৰ অধীনত আহিছে ৷ চাকৰি বিচৰাসকলক অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেড টেকনিকেল চাকৰি বাছনি প্ৰক্ৰিয়া, যোগ্যতা, দৰমহা, বয়সৰ সীমা আৰু আবেদন মাচুল তলত আমাৰ AllJobAssam.com  ৱেবছাইটত পঢ়িবলৈ অনুৰোধ জনোৱা হ’ল  । কিন্তু এই অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেডৰ চাকৰিৰ অধিসূচনাৰ বিষয়ে অধিক সঠিক তথ্যৰ বাবে লেখাটোৰ শেষত তলত দিয়া চৰকাৰী অধিসূচনাটো পৰীক্ষা কৰক আৰু লগতে তেওঁলোকৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইট https://www.oil-india.com চাওক।

অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেডৰ শেহতীয়া চাকৰিৰ অধিসূচনা ২০২৩ৰ সবিশেষ

সংগঠনৰ নাম অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেড
চাকৰিৰ ভূমিকা ৱাৰ্ডেন (মহিলা)
পোষ্টৰ সংখ্যা ৩৯ টা পোষ্ট
প্ৰয়োগ ধৰণ ৱাক-ইন সাক্ষাৎকাৰ

অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেডৰ চাকৰি খালী হোৱাৰ অধিসূচনাৰ বিৱৰণ ২০২৩

Assam Direct Recruitment Guide Book PDF

Assamese Medium: Click Here

English Medium: Click Here

১. : চুক্তিবদ্ধ ড্ৰিলিং/ ৱৰ্কঅভাৰ অপাৰেটৰ

পদৰ সংখ্যা :

অৰ্হতা :

(ঝ) চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত শিক্ষা ব’ৰ্ডৰ পৰা দশম শ্ৰেণী।

(ii) চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা ডিজেল মেকানিক / ফিটাৰ / ইলেক্ট্ৰিচিয়ান / টাৰ্নাৰ/মেচিনিষ্ট ট্ৰেডত ট্ৰেড চাৰ্টিফিকেট।

(iii) ড্ৰিলিং / ৱৰ্কঅভাৰ অপাৰেচনৰ দৰে ড্ৰিলিং / ৱৰ্কঅভাৰ কাৰ্য্যকলাপত নূন্যতম ০৫ (পাঁচ) বছৰৰ অৰ্হতাৰ পিছত কৰ্ম অভিজ্ঞতা
, যিকোনো ৱৰ্কঅভাৰ অপাৰেচনৰ সময়ত ব্ৰেক চলাব পৰা, ৰিগ ডাউন আৰু ৰিগ আপ অপাৰেচন, ৱৰ্কঅভাৰ মাষ্ট ওপৰলৈ আৰু নমাই দিয়া, ৰিগ ফ্ল’ৰ অপাৰেচন যেনে BHA বনোৱা আৰু কমোৱা, টিউবলাৰ ট্ৰিপিং ইন/ট্ৰিপিং আউট আদি।

অথবা

(ঝ) চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰা বিজ্ঞান প্ৰবাহত স্নাতক ডিগ্ৰী লাভ কৰা।

(ii) ড্ৰিলিং / ৱৰ্কঅভাৰ অপাৰেচনৰ দৰে ড্ৰিলিং / ৱৰ্কঅভাৰ কাৰ্য্যকলাপত নূন্যতম ০২ (দু) বছৰৰ অৰ্হতাৰ পিছত কৰ্ম অভিজ্ঞতা
, যিকোনো ৱৰ্কঅভাৰ অপাৰেচনৰ সময়ত ব্ৰেক চলাব পৰা, ৱৰ্কঅভাৰ মাষ্ট ওপৰলৈ আৰু নমাই দিয়া, ৰিগ ফ্ল’ৰ অপাৰেচন যেনে বিএইচএ বনোৱা আৰু নমাই দিয়া, ট্ৰিপিং টিউবলাৰ আদি ইন/ট্ৰিপিং আউট।

অথবা

(ঝ) চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত শিক্ষা ব’ৰ্ডৰ পৰা দশম শ্ৰেণী।

(ii) চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত পলিটেকনিকৰ পৰা যিকোনো অভিযান্ত্ৰিক শাখাত ০৩ (তিনি) বছৰ ডিপ্লমা।

(iii) অৰ্হতাৰ পিছত নূন্যতম ০২ (দু) বছৰৰ পিছত ড্ৰিলিং / ৱৰ্কঅভাৰ কাৰ্য্যকলাপ যেনে ড্ৰিলিং / ৱৰ্কঅভাৰ অপাৰেচনত কৰ্ম অভিজ্ঞতা, যিকোনো ৱৰ্কঅভাৰ অপাৰেচনৰ সময়ত ব্ৰেক চলাব পৰা, ৱৰ্কঅভাৰ মাষ্ট ওপৰলৈ আৰু নমাই দিয়া, ৰিগ ফ্ল’ৰ অপাৰেচন যেনে বিএইচএ বনোৱা আৰু নমাই দিয়া, ট্ৰিপিং টিউবলাৰ আদি ইন/ট্ৰিপিং আউট।

বাছনি পদ্ধতি : ২০২৩ চনৰ ৩০ জানুৱাৰীত অসমৰ দুলীয়াজানৰ অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেডৰ অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেডৰ নেহৰু ময়দানৰ কৰ্মচাৰী কল্যাণ কাৰ্যালয়ত ৱাক-ইন-ইণ্টাৰভিউ অনুষ্ঠিত কৰা হ’ব। পঞ্জীয়নৰ সময় পুৱা ৭ বজাৰ পৰা পুৱা ৯ বজালৈ।

লগতে পঢ়ক: অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেডৰ নিযুক্তি ২০২৩: ৱাৰ্ডেনৰ পদ খালী

২/ চুক্তিবদ্ধ ড্ৰিলিং/ ৱৰ্কঅভাৰ মেকানিক

পদৰ সংখ্যা :

অৰ্হতা :

(ঝ) চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত শিক্ষা ব’ৰ্ডৰ পৰা দশম শ্ৰেণী।

(ii) চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত পলিটেকনিকৰ পৰা মেকানিকেল ইঞ্জিনিয়াৰিং/অটোমোবাইল ইঞ্জিনিয়াৰিঙত ০৩ (তিনি) বছৰ ডিপ্লমা ।

(iii) যিকোনো ই এণ্ড পি কোম্পানীত ড্ৰিলিং/ৱৰ্কঅভাৰ কূপত ইঞ্জিন, পাম্প, কম্প্ৰেছাৰ, জেনেৰেটিং চেট, উচ্চ চাপৰ লাইন ৰখা আৰু সংযোগ আদিৰ ৰক্ষণাবেক্ষণ আৰু পৰিচালনাৰ দৰে অৰ্হতাৰ পিছত নূন্যতম ০২ (দু) বছৰৰ প্ৰাসংগিক কৰ্ম অভিজ্ঞতা

বাছনি পদ্ধতি : ২০২৩ চনৰ ৩১ জানুৱাৰীত অসমৰ দুলীয়াজানৰ অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেডৰ অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেডৰ নেহৰু ময়দানৰ কৰ্মচাৰী কল্যাণ কাৰ্যালয়ত ৱাক-ইন-ইণ্টাৰভিউ অনুষ্ঠিত কৰা হ’ব। পঞ্জীয়নৰ সময় পুৱা ৭ বজাৰ পৰা পুৱা ৯ বজালৈ।

৩/ চুক্তিবদ্ধ ড্ৰিলিং/ ৱৰ্কঅভাৰ সহকাৰী অপাৰেটৰ

পদৰ সংখ্যা : ২১

অৰ্হতা :

(ঝ) চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত শিক্ষা ব’ৰ্ডৰ পৰা দশম শ্ৰেণী।

(ii) চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা ডিজেল মেকানিক/ফিটাৰ/ইলেক্ট্ৰিচিয়ান/টাৰ্নাৰ/ মেচিনিষ্ট ট্ৰেডত ট্ৰেড চাৰ্টিফিকেট।

(iii) ৰিগ ফ্ল’ৰ অপাৰেচন যেনে বিএইচএ মেকিং এণ্ড লোয়াৰিং, ডাবল আৰু থ্ৰিবল বৰ্ড অপাৰেচন যেনে ট্ৰিপিং ইন/ট্ৰিপিং আউট টিউবুলাৰ আদিত নূন্যতম ০২ (দু) বছৰৰ অৰ্হতাৰ পিছৰ কামৰ অভিজ্ঞতা

বাছনি পদ্ধতি : ১ ফেব্ৰুৱাৰী ২০২৩ তাৰিখে কৰ্মচাৰী কল্যাণ কাৰ্যালয়, নেহৰু ময়দান, অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেড, দুলীয়াজান, অসমত ৱাক-ইন-ইণ্টাৰভিউ অনুষ্ঠিত কৰা হ’ব। পঞ্জীয়নৰ সময় পুৱা ৭ বজাৰ পৰা পুৱা ৯ বজালৈ।

৪/ চুক্তিবদ্ধ ড্ৰিলিং/ ৱৰ্কঅভাৰ সহকাৰী মেকানিক

পদৰ সংখ্যা : ১০

অৰ্হতা :

(ঝ) চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত শিক্ষা ব’ৰ্ডৰ পৰা দশম শ্ৰেণী।

(ii) চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা ডিজেল মেকানিক ট্ৰেডত বাণিজ্যিক প্ৰমাণপত্ৰ।

(iii) যিকোনো ই এণ্ড পি কোম্পানীত ড্ৰিলিং/ৱৰ্কঅভাৰ কূপত ইঞ্জিন, পাম্প, কম্প্ৰেছাৰ, জেনেৰেটিং চেট, উচ্চ চাপৰ লাইন ৰখা আৰু সংযোগ আদিৰ ৰক্ষণাবেক্ষণ আৰু পৰিচালনাৰ দৰে অৰ্হতাৰ পিছত নূন্যতম ০২ (দু) বছৰৰ প্ৰাসংগিক কৰ্ম অভিজ্ঞতা

বাছনি পদ্ধতি : অহা ৩ ফেব্ৰুৱাৰী ২০২৩ তাৰিখে কৰ্মচাৰী কল্যাণ কাৰ্যালয়, নেহৰু ময়দান, অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেড, দুলীয়াজান, অসমত ৱাক-ইন-ইণ্টাৰভিউ অনুষ্ঠিত হ’ব। পঞ্জীয়নৰ সময় পুৱা ৭ বজাৰ পৰা পুৱা ৯ বজালৈ।

Ennglishত জানিবলৈ ইয়াত ক্লিক কৰক

অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেড নিযুক্তি ২০২৩ৰ বাবে কেনেকৈ আবেদন কৰিব :

প্ৰাৰ্থী(সকলে) ব্যক্তিগত বায়’-ডাটা (এই বিজ্ঞাপনৰ শেষৰ দুটা পৃষ্ঠাত দিয়া) পূৰণ কৰিব লাগে আৰু ৱাক-ইন-প্ৰেকটিকেল/স্কিল টেষ্ট কম পাৰ্চনেলৰ বাবে ওপৰৰ নিৰ্ধাৰিত তাৰিখ(সমূহ)ত তলত দিয়া নথিপত্ৰসমূহৰ সৈতে লৈ আহিব লাগে মূল্যায়ন(সমূহ):

(ঝ) ০১ (এটা) শেহতীয়া ৩চে.মি.X ৩চে.মি.ৰ ৰঙীন ফটো।

(ii)। তলত দিয়া ধৰণে নথিপত্ৰ/প্ৰমাণপত্ৰ/প্ৰশংসাপত্ৰৰ মূল আৰু স্ব-প্ৰমাণিত ফটোকপি: বৈধ পৰিচয় প্ৰমাণ আৰু যোগ্য চৰকাৰী কৰ্তৃপক্ষৰ পৰা বৈধ ঠিকনা প্ৰমাণ। সংশ্লিষ্ট চৰকাৰী স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত শিক্ষা ব’ৰ্ডে প্ৰদান কৰা দশম শ্ৰেণীৰ এডমিট কাৰ্ড, মাৰ্কশ্বীট আৰু উত্তীৰ্ণৰ প্ৰমাণ পত্ৰ; প্ৰযোজ্য হোৱাৰ দৰে অত্যাৱশ্যকীয় অৰ্হতাৰ নথিপত্ৰ(সমূহ)/প্ৰমাণপত্ৰ(সমূহ)/প্ৰশংসাপত্ৰ(সমূহ); প্ৰাসংগিক কৰ্ম অভিজ্ঞতা প্ৰমাণপত্ৰ, প্ৰযোজ্য অনুসৰি; উপযুক্ত চৰকাৰী কৰ্তৃপক্ষৰ পৰা বৈধ জাতি প্ৰমাণপত্ৰ (SC/ST/OBC), যদি প্ৰযোজ্য হয়; উপযুক্ত চৰকাৰী কৰ্তৃপক্ষৰ পৰা বৈধ নন-ক্ৰিমী স্তৰৰ প্ৰমাণপত্ৰ, যদি প্ৰযোজ্য; যদি প্ৰযোজ্য হয়, তেন্তে উপযুক্ত চৰকাৰী কৰ্তৃপক্ষই জাৰি কৰা অৰ্থনৈতিকভাৱে দুৰ্বল অংশৰ দ্বাৰা প্ৰস্তুত কৰিবলগীয়া বৈধ আয় আৰু সম্পত্তিৰ প্ৰমাণপত্ৰ; উপযুক্ত চৰকাৰী কৰ্তৃপক্ষৰ পৰা বৈধ অক্ষমতা প্ৰমাণপত্ৰ, যদি প্ৰযোজ্য;

(iii) সংশ্লিষ্ট নিয়োগকৰ্তাৰ পৰা আপত্তিবিহীন প্ৰমাণপত্ৰ, মূল ৰূপত, যদিহে আবেদনকাৰীয়ে কোনো সংস্থাত কাম কৰি আছে।

অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেডৰ চাকৰি অফিচিয়েল জাননী আৰু আবেদন পত্ৰ Download Link

ডাউনলোড Adv. ইয়াত ক্লিক কৰক
আবেদন পত্ৰ ডাউনলোড কৰক ইয়াত ক্লিক কৰক
WhatsApp Channel Follow Now
Telegram Channel Join Now
YouTube Channel Subscribe

Related Posts

Leave a Comment

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.