Home » ইণ্টাৰনেট সেৱা বন্ধ থাকিলেও যিকোনো একাউণ্টলৈ ধন স্থানান্তৰ কৰক, এইদৰে- Transfer money to any account even if the Internet service is turned off

ইণ্টাৰনেট সেৱা বন্ধ থাকিলেও যিকোনো একাউণ্টলৈ ধন স্থানান্তৰ কৰক, এইদৰে- Transfer money to any account even if the Internet service is turned off

by Dhrubajyoti Haloi
WhatsApp Channel Follow Now
Telegram Channel Join Now
YouTube Channel Subscribe

ইণ্টাৰনেট সেৱা বন্ধ থাকিলেও যিকোনো একাউণ্টলৈ ধন স্থানান্তৰ কৰক, এইদৰে- Transfer money to any account even if the Internet service is turned off: এই পদ্ধতি: বৰ্তমান আমি টকা ট্ৰেন্সফাৰ কৰিবলৈ UPI ব্যৱহাৰ কৰো যিয়ে Google Pay, Phone Pay, Through Paytm অন্তৰ্ভুক্ত কৰে তেওঁলোকে ইজনে সিজনক ধন পঠিয়াই থাকে । কিন্তু বহু সময়ত আমি ইন্টাৰনেট সেৱাত বাধাৰ সৃষ্টি হলে অসুবিধাৰ সন্মুখীন হব লগা হয় কিন্তু এতিয়া ইয়াৰ বাবে আমি আপোনাক এটা সহজ উপায় ক’ম য’ত আপোনাৰ ইন্টাৰনেট আৰু বেছি হলেও আপুনি টকা ট্ৰেন্সফাৰ কৰিব পাৰে অৰ্থাৎ যদি আপোনাৰ চিম ইণ্টাৰনেট ইন্টাৰনেট পেকে কাম কৰা নাই বা… ইণ্টাৰনেট সেৱাত বাধা আহি পৰিছে, এই পৰিস্থিতিত আপুনি আপোনাৰ ফোনটোৰ পৰা ইটোৱে সিটোলৈ পেমেণ্ট ট্ৰেন্সফাৰ কৰিব পাৰে, যাৰ বাবে আমি আপোনাক তলত ষ্টেপ বাই ষ্টেপ সম্পূৰ্ণ তথ্য দিছো।

ইন্টাৰনেট অবিহনে কেনেকৈ টকা ট্ৰেন্সফাৰ কৰিব পাৰি- How to transfer money without internet

ইন্টাৰনেট অবিহনে কেনেকৈ টকা ট্ৰেন্সফাৰ কৰিব পাৰি এই সুবিধা চৰকাৰে সকলো লোকৰ বাবে প্ৰদান কৰিছে য’ত কোনো ইন্টাৰনেট সেৱা নথকাৰ ক্ষেত্ৰত আপুনি google pay, phone pe, paytm আদি যিকোনো একাউন্টত টকা ট্ৰেন্সফাৰ কৰিব পাৰিব, কেৱল ইয়াৰ বাবেই।ই প্ৰয়োজনীয় আপোনাৰ মোবাইলত এটা নেটৱৰ্ক থাকিবলৈ অৰ্থাৎ যদি আপোনাৰ মোবাইলত কল আহিছে আৰু গৈ আছে তেন্তে আপুনি এই সেৱাৰ সুবিধা ল’ব পাৰে, এই সেৱাক USSD সেৱা বুলি কোৱা হয়, ইয়াৰ অধীনত আপুনি UPI ৰ বাবেহৈ মোবাইলৰ পৰাও কৰিব পাৰি এইটো কৰাৰ প্ৰক্ৰিয়াটো দিয়া হৈছে, আমি আপোনাক তলত ষ্টেপ বাই ষ্টেপও কৈছো।

ransfer money without internet

ransfer money without internet

ইণ্টাৰনেট অবিহনে কেনেকৈ টকা ট্ৰেন্সফাৰ কৰিব –How To Transfer Money Without Internet 

Assam Direct Recruitment Guide Book PDF

Assamese Medium: Click Here

English Medium: Click Here

ইণ্টাৰনেট সংযোগ নোহোৱাকৈ UPI ব্যৱহাৰ কৰি কেনেকৈ টকা পঠাব: How to send money using UPI without internet connection

  • 1  পদক্ষেপ: আপোনাৰ ৰেজিষ্টাৰ কৰা মোবাইল নম্বৰৰ পৰা *99# ডায়েল কৰক।
  • ২য় পদক্ষেপ: আপোনাৰ বেংক একাউণ্ট নিৰ্বাচন কৰক।
  • ৩য় পদক্ষেপ: ইয়াৰ পিছত আপোনাৰ ডেবিট কাৰ্ডৰ শেষৰ ৬টা নম্বৰ দিয়ক।
  • ৪ৰ্থ পদক্ষেপ: এতিয়া আপোনাৰ ডেবিট কাৰ্ডৰ মেয়াদ উকলি যোৱাৰ তাৰিখ লিখি দিয়ক।
  • ৫ম স্তৰ: UPI PIN দিয়ক। ইয়াৰ পিছত আপুনি এই সেৱা মোবাইল ফোনত ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰিব।
  • ৬ নং পদক্ষেপ:টকা ট্ৰেন্সফাৰ কৰিবলৈ ৰেজিষ্টাৰ কৰা মোবাইল নম্বৰৰ পৰা *99# ডায়েল কৰক।
  • ৭ম পদক্ষেপ: টকা পঠিয়াবলৈ ১টা বুটাম (Send Money) টিপক।
  • ৮ম স্তৰ: আপুনি ধন স্থানান্তৰ কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰিব বিচৰা বিকল্পটো নিৰ্বাচন কৰক। মোবাইল নম্বৰৰ বাবে ১টা, ইউপিআই আইডিৰ বাবে ৩টা, সংৰক্ষিত হিতাধিকাৰীৰ বাবে ৪টা আৰু আইএফএছচিৰ বাবে ৫টা বাছি ল’ব পাৰিব।
  • ৯ম স্তৰ: এতিয়া আপুনি পঠাব বিচৰা পৰিমাণটো দিয়ক আৰু তাৰ পিছত আপোনাৰ UPI PIN টাইপ কৰক। ইয়াৰ ঠিক পিছতেই আপোনাৰ ধন ইণ্টাৰনেট অবিহনে ট্ৰেন্সফাৰ হ’ব।

WhatsApp Channel Follow Now
Telegram Channel Join Now
YouTube Channel Subscribe

You may also like

Leave a Comment

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.